36. Rajd Warszawski

Aktualności

36. Rajd Warszawski - o krok od zwycięstwa
06.09.2010

Michał Sołowow i Maciek Baran (Ford Fiesta S2000) zajęli 2 miejsce w 36. Rajdzie Warszawskim - 6 rundzie Rajdowym Samochodowych Mistrzostw Polski.

Załoga Cersanit Rally Team, która po pierwszym etapie traciła zaledwie 5 seknd do lidera Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza) rozpoczęła drugi dzień w bojowych nastrojach.

Kielecko-krakowski duet wygrał trzy odcinki specjalne i już po pierwszej pętli prowadził z przewagą 3.8 sek. nad rywalem. Trzecie miejsce zajmował Tomasz Kuchar. W czasie drugiej pętli Michał I Maciek wygrali kolejny odcinek i zwiększyli przewagę nad Kajetanowiczem do 5,6 sekundy.

Następny odcinek padł jednak łupem kierowcy Subaru, któremu udało się zmniejszyć stratę do 3.1 sek. Decydującym momentem w walce o zwycięstwo okazał się przedostatni zakręt rajdu. Ford Fiesta załogi Cersanit Raly Team uderzył prawym tyłem w drzewo i wicemistrzowie Europy finiszowali ze skrzywionym kołem i stratą 33 sekund, co oznaczało spadek na 2 pozycję. Trzecie miejsce na podium wywlaczył Tomasz Kuchar.